20
Srp

Czech Masters odstartovalo na zámku!

Galavečerem v Trojském zámku byl turnaj oficiálně zahájen. Kočáry tažené koňmi přivezly do zahrady zámku hosty a golfisty. Z posledního vystoupila trojice hlavních hvězd party. Rakušan Bernd Wiesberger, kterého při nedávném PGA Chamiponship objevil celý golfový svět, když šel v posledním kole majoru v závěrečném flightu s Rory McIlroyem. Prohrál, ale má za sebou nejlepší major v kariéře. Na Albatrossu bude hrát po týdenní pauze. Skromný chlapík, který do Prahy z Vídně dorazil autem se svou přítelkyní. S ním kráčel po modrém koberci Nicolas Colsaerts. Belgičan s nejdelšími odpaly na European Tour a úřadující vítěz Ryder Cupu. Dorazil také zřejmě letošní člen rydercupového týmu Evropy Velšan Jamie Donaldson. Šestý hráč Race to Dubai. Náladu mu nezkazily ani problémy s bagem, který se ztratil při cestě z Británie. Naštěstí ho aerolinky v pořádku doručily na Albatross včera odpoledne. Party se zúčastnili také James Kingston, Oskar Henningsson nebo Joel Sjöholm.

Vzácnou návštěvou byl George O´Grady – výkonný ředitel European Tour, který se přijel osobně podívat na přípravy turnaje. S ním z kočáru vystoupil Ben Cowan, ředitel European Tour pro mezinárodní vztahy.

Mezi pozvanými byl i 1. náměstek primátora hlavního města Prahy Ing. Jiří Nouza nebo náměstkyně hejtmana Středočeského kraje Zuzana Moravčíková.

EM0B2475

George O´Grady – výkonný ředitel European Tour (vpravo), Ben Cowan – ředitel mezinárodních vztahů European Tour

EM0B2616

Nicolas Colsaerts, Jamie Donaldson, manažer Donaldsona, Chris Doak, James Kingston

EM0B2497

Ing. Jiří Nouza – 1. náměstek primátora hlavního města Prahy s manželkou