3
Čvn

Fitzpatrick, Sullivan a Karlsson potvrdili účast na Czech Masters

Dva hráči světové padesátky, Angličané Matthew Fitzpatrick, Andy Sullivan a také legendární Švéd Robert Karlsson, vítěz 11 turnajů na European Tour se zúčastní letošního D+D REAL Czech Masters. Rozšířili tak společnost potvrzených hvězd Westwooda, Dalyho a Donaldsona.

29letý Sullivan vyhrál loni tři turnaje, navíc při finálové akci v Dubaji skončil těsně druhý za McIlroyem, na Czech Masters startoval při prvním ročníku. 22letý Fitzpatrick vyhrál loni British Masters, na Czech Masters bojoval v posledním kole o vítězství, nakonec obsadil třetí místo. Letos skončil na 7. pozici na Masters v Augustě. Oba budou mít v srpnu v Česku jasný cíl. Vybojovat nebo potvrdit svou nominaci do rydercupového týmu Evropy. Oba jsou podle aktuálního bodování mezi devíti hráči Evropy, kteří by se do týmu dostali.

Robert Karlsson má na svém kontě 11 titulů na European Tour, naposledy před šest lety v Dubaji a k tomu i triumf v Ryder Cupu. Ve světovém žebříčku byl nejlépe v roce 2008, kdy se dostal na 8. místo.

„Jednáme ještě s dalšími hráči, kteří mají zájem na náš turnaj dorazit. Vše zároveň ovlivní, kdo k nám z velkých jmen přijede po olympijském turnaji v Riu a také, kteří hráči budou ještě bojovat o šanci dostat se do rydercupového týmu. Kombinace Rio a boj o Ryder Cup se týká v tuto chvíli například Olesena nebo Dubuissona,“ říká Petr Dědek, šéf promotérské společnosti RELMOST.