23
Lis

Příští rok přijede do Česka úřadující vítěz Ryder Cupu!

V Dubaji se mluvilo o D+D REAL Czech Masters. První ročník turnaje European Tour vyzdvihl odstupující šéf organizace George O´Grady a hlavně samotní hráči. Při závěrečném turnaji sezóny se jednalo s hráči i jejich manažery o účasti v příštím roce.

„Vyjednávací pozice pro nás byla nesrovnatelně lepší než loni. Pomohly nám kladné ohlasy hráčů, kteří turnaj doporučují ostatním. Proto máme velkou radost, že přijede znovu Stephen Gallacher. Teď už je aktuálním vítězem Ryder Cupu. Do Prahy se znovu těší Nicolas Colsaerts, Bernd Wiesberger, Joost Luiten, Hennie Otto. Účast potvrdil podzimní vítěz Alfred Dunhill Links Championship ve Skotsku Oliver Wilson. Příslib máme od Marcela Siema, Alexandera Levyho, Mattea Manassera, George Coetzeeho nebo Pabla Larrazábala a řady mladých hráčů, kteří se prosadili v závěru sezónu, jako je například vycházející anglická hvězda Tyrrell Hatton. Hráči si v příštích dnech naplánují novou sezónu, proto byla naše účast v Dubaji velmi důležitá,“ říká Petr Dědek, majitel promotérské společnosti RELMOST.

Obhájce titulu a hrdina Ryder Cupu Jamie Donaldson má hrací kartu na PGA Tour. Do zámoří se přesune na přelomu ledna a února. Také s ním proběhla samostatná schůzka.

„Pokud nepostoupí do play off FedEx Cupu, přijede znovu do Česka. Zároveň s ním jednáme o účasti na tiskové konferenci v Praze zhruba v polovině ledna. K Česku si vytvořil silný vztah a je si vědom, že právě vítězství na D+D REAL Czech Masters znamenalo zlom v sezóně,“ vysvětluje David Trunda, generální ředitel RELMOSTU.

Byl zveřejněn kalendář turnajů pro příští sezónu. Je v něm několik nových turnajů. V únoru se bude hrát v Thajsku a pak v Indii. V dubnu přibyl turnaj v Číně. V nejlidnatější zemi světa se tím pádem budou hrát celkem čtyři turnaje European Tour. Historicky zcela novou exotickou destinací bude Mauricius. Tam se turnaj koná začátkem května. Nově se uskuteční v září turnaj také v německém Bad Griesbachu, kde se zatím hrála Challenge Tour a jamkovku zachránila promotérská společnost Paula Lawrieho. Proběhne ve Skotsku na přelomu července a srpna. Změnil se termín turnaje v Rusku, který se posunul na začátek září hned po Czech Masters.

Nicols_Colsaerts_detail_odpal

Nicolas Colsaerts

fotka_Siem

Marcel Siem

 

Joost_Luiten

Joost Luiten

fotka_Manassero

Matteo Manassero