30
Dub

Pro letošní D+D REAL Czech Masters se Albatross prodlouží o dalších 45 metrů

Na Albatrossu proběhl první kontrolní den před letošním D+D REAL Czech Masters. Ředitel turnaje Miguel Vidaor prošel nejprve plánované úpravy na hřišti.

„Oproti loňsku se prodlouží jamky 12 a 15. 5parová 12 se protáhne o 30 metrů, postaví se nové odpaliště. To platí také o 4parové 15. Ta bude delší o 15 metrů. Celková délka hřiště bude 6872 metrů. Albatross Golf Resort se stane jedním z nejdelších hřišť na European Tour,“ oznámil Miguel Vidaor.

Úpravami už prošly první dvě jamky. Na jedničce šlo o přidání fervejového bunkru v dopadové zóně drivů hraných z nejvzdálenějších odpališť a dvojka je ztížená bunkrem napravo v dopadové zóně první rány. Co se týká hodnocení loňského ročníku, D+D REAL Czech Masters bylo zařazeno mezi deset nejlepších turnajů sezóny.

„Turnaj v Česku má obrovský potenciál. Potvrdilo se, že Praha a ideální poloha hřiště vůči hotelům a letišti, jsou komfortní pro všechny. Organizace turnaje byla na první ročník bezchybná. Mezi hráči se o českém turnaji mluví a to láká velké golfové hvězdy,“ doplnil Vidaor. O turnaj se zajímají například Miguel Ángel Jiménez nebo Lee Westwood.

Španělský ředitel D+D REAL Czech Masters přinesl i novinky ze zákulisí European Tour. Řeší se zatraktivnění turnajů, jejich větší tempo. Proto se uvažuje o snížení kvóty hráčů na maximálně 144 pro turnaj. S novým kanadským šéfem European Tour Keithem Pelleyem sílí snahy o větší přibližování s PGA Tour.

Expanze European Tour po všech světadílech bude pokračovat. Počítá se s rostoucím zájmem Asie, především Číny, ale jsou také zájemci o pořádání European Tour v Jižní Americe.

Podrobné informace k letošnímu D+D REAL Czech Masters, a také k 4. ročníku D+D REAL Czech Challenge a D+D REAL Slovakia Challenge, přinese promotérská společnost RELMOST  na tiskové konferenci, která se uskuteční ve středu 20. května od 11 hodin v pražské restauraci Hergetova Cihelna na Kampě.

planning_meeting_29042015

Porada Relmostu s Miguelem Vidaorem

planning_meeting2_29042015

Focení k rozhovoru pro Golf Digest

planning_meeting3_29042015

Natáčení Golf Minute Magazínu pro ČT Sport