27
Dub

První hvězdou pro Czech Masters 2023 je Luke Donald

Organizátoři D+D REAL Czech Masters oznámili první velkou hvězdu pro letošní ročník turnaje ze série DP World Tour. Na Albatross nedaleko Prahy dorazí koncem srpna vůbec poprvé v kariéře Luke Donald, bývalá světová jednička a kapitán evropského rydercupového týmu pro letošní prestižní klání se Spojenými státy. Je tak další z řad hvězd, která na populární golfový turnaj dorazí.

V minulosti to byli třeba Donaldovi krajané Lee Westwood a Danny Willett, major šampioni John Daly, Martin Kaymer nebo legendární Ernie Els. Letos jejich řady rozšíří pětinásobný šampion PGA Tour a sedminásobný vítěz na DP World Tour, tehdy ještě European Tour.

„Každý rok je naším cílem domluvit se na účasti s globální golfovou hvězdou a zároveň hráčem, který na D+D REAL Czech Masters nikdy nestartoval. Povedlo se nám to i letos. Luke Donald je bývalou světovou jedničkou, aktuálním kapitánem rydercupového týmu Evropy. Znovu se mají diváci na Albatrossu na co těšit,“ těší Petra Dědka, majitele promotérské společnosti Relmost, která turnaj pořádá. Letos se na Albatrossu bude hrát od 24. do 27. srpna.

Luke Donald strávil na prvním místě světového žebříčku v letech 2011 a 2012 celkem 45 týdnů. Mimo jiné je šampionem jamkovky ze série World Golf Championships a dvakrát ovládl vlajkovou loď evropské série BMW PGA Championship ve Wentworthu. Na Ryder Cupu se představil čtyřikrát v letech 2004, 2006, 2010  a 2012 a pokaždé stál na straně vítězů. Letos se pokusí přidat páté vítězství v roli kapitána.

„Jsem moc rád, že mohu oznámit, že se zúčastním D+D REAL Czech Masters. Bude to poprvé, co si zahraji v České republice a už se nemohu dočkat, až uvidím krásné město Prahu,“ vzkázal ze zámoří Donald a přidal důvod, proč je pro něho turnaj v Praze důležitý: „Jak víme, je to jedna z posledních akcí, která se počítá pro Ryder Cup, tak jsem zvědavý, jak se hráči ukážou, aby se dostali do týmu.“

„Těším se, až se v srpnu uvidíme na Albatrossu. Zdravím vás,“ dodal Donald, který tak bude jednou z hlavních hvězd letošního D+D REAL Czech Masters na Albatrossu. Kromě něho a dalších zahraničních es se turnaje zúčastní jako každoročně také česká špička, když nebude chybět ani Jiří Zuska – první Čech, který si zahrál na zámořských profesionálních sériích PGA Tour a Korn Ferry Tour.