3
Zář

Sladký Albatross. Po přítelkyni zde Porteous dobyl i Czech Masters

Haydn Porteous ještě více posílil svůj již tak silný vztah k České republice a k turnaji D+D REAL Czech Masters. Zatímco loni tu neprošel cutem, ale „odvezl“ si domů do JAR českou přítelkyni Danielu Vágnerovou, letos celý turnaj vyhrál.

„Vyhrát svou druhou trofej je opravdu úžasné. Posledních osm devět měsíců to bylo opravdu strašné, než jsem začal dělat věci lepším způsobem a pomalu, ale jistě se začal lepšit i můj golf,“ povídal Porteous o svém triumfu, po kterém se na greenu 18. jamky dlouho objímal se svou přítelkyní, která ho doprovází na každém kroku.

„Když se dostanete na European Tour, začnete se v tom ztrácet. Přijdete o to, proč jste se tam probojoval. Dostat se do svého normálního stavu a najít opět sám sebe, je klíč,“ vyprávěl Porteous velmi tiše, jako by nechtěl zakřiknout to, co právě dokázal.

To už ale nemohl.

„Už vím, že umím dělat věci tím správným způsobem a být profesionálem, který tomu obětuje všechno. Dnes to sice nebude úplně nejprofesionálnější den mého života, ale není nic špatného na tom, pokud to trochu oslavím,“ usmál se konečně třiadvacetiletý Porteous, který zahrál finálové kolo za 69 ran.

Rozhodlo se na 15. jamce, na kterou přišli oba vedoucí hráči se skóre -12. Angličan se však dopustil bogey.

Na šestnáctce zahráli oba soupeři birdie. Porteous po skvělém drivu jen doklepával. I Stattery však svůj těžký putt na berdíka zavěsil a ještě tak mohl doufat. Po paru na sedmnáctce se šlo na poslední jamku.

Zatímco agresivní Stattery šel po vlajce a riskantní hrou ztratil další ránu, Porteous si jamku dohrál v klidu v paru. Kromě vítězství tak inkasoval i šek na 166 660 euro (zhruba 4,4 mil. korun).

Na děleném třetím místě skončili další Angličan Tom Lewis a Švéd Pontus Widegren. Na vítěze ztratili tři rány.

Z velkých hvězd Czech Masters se nejvíce dařilo Lee Westwoodovi. Bývalý světový hráč číslo jedna hrál celý turnaj konzistentní golf a v posledním kole se blýskl výkonem za -4. Vyneslo ho to do TOP 10 na dělené 9. místo.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.