21
Srp

3. kolo: Stenson na Czech Masters v boji o titul, z Čechů nejlepší Mrůzek

Ze čtveřice českých golfistů, kteří se poprvé v historii dostali v takovém počtu do víkendových kol turnaje European Tour, mohl být spokojený pouze jediný. Filip Mrůzek odehrál třetí den D+D REAL Czech Masters se skóre -2 a celkově je na skóre tři pod par. Ve skvělé hře pokračuje Henrik Stenson. Z dělené druhé pozice ztrácí před finálovým kolem na lídra jen dvě rány.

Devětadvacetiletý Mrůzek vstupoval do třetího kola se skóre -1 a na jeho konci ho ještě vylepšil o další dvě rány na -3. A to i přesto, že na první devítce ani jednou neskóroval a zapsal jedno bogey.

Na druhé devítce ale perfektně zvládl sérii jamek 13 až 15, na nichž zahrál tři birdie za sebou. A opět bezchybně v paru odehrál i závěrečnou pasáž tří jamek na Albatrossu, které příliš v oblibě nemá.

„Dneska jsem minul snad jen jeden green, takže jsem sedmnáctkrát puttoval do birdie,“ pochvaloval si Mrůzek. „Vyplatí se být trpělivý, a když uletíš, tak hrát do pozice a nevymýšlet nesmysly,“ naznačil svou strategii.

Evidentně fungující.

Z pohody Mrůzka nevyvedl ani brzký ranní budíček a poté dlouhé čekání start kola, který byl kvůli husté mlze o více než dvě hodiny odložený. Místo v 8:14 až v 10:29.

„Vstávali jsme už v pět dvacet, čekali jsme tady dvě a půl hodiny. Ale dal jsem si dvě kafe, abych se probral a byl jsem ready hrát,“ prohlásil Mrůzek, který po třech kolech dělí 38. místo se skóre -3, stejně jako například jedna z hvězd turnaje Rory Sabbatini. Mrůzek jako jediný z českých golfistů prošel cutem na Czech Masters už dvakrát, ale jeho maximem bylo dosud dělené 62. místo z roku 2016.

Jako první z českých hráčů dohrál Matyáš Zapletal. Ještě po dvanácti jamkách se držel na denním i celkovém skóre -2, ale závěrečné jamky se mu příliš nepovedly.

„Na patnáctce jsem úplně odpadl. Byl jsem úplně bez energie. Vstával jsem v pět, ráno pak dvě a čtvrt hodiny čekal a ta hodina mi na konci chyběla. Ale do té doby jsem hrál super,“ prozradil 21letý Zapletal, který dělí 65. místo.

Ondřej Lieser začal kolo výborně. Po šesti jamkách a dvou birdie se dostal na -3, ale v závěru první devítky ho přibrzdila dvě bogey. Nakonec z toho bylo kolo za +1 a celkově v paru, což znamenalo dělené 55. místo.

„Bohužel se mi to střídá. Včera mi nepadaly putty, dneska jsem si nevytvářel šance, netrefoval delší železa do greenu a dělal zbytečné chyby,“ zhodnotil třetí rundu Lieser.

Aleš Kořínek vstupoval do třetí rundy Czech Masters v pozici nejlepšího českého hráče po dvou kolech, ale to třetí se mu ani trochu nepovedlo. Zahrál hrozivých 80 ran a ze skóre -2 se propadl na dělenou 71. pozici se skóre +6.

„Začal jsem fantastickým drivem na jedničce. Nepamatuji, že bych na jedničce zahrál lepší. Pak jsem ale dal šestku železo do vody. Jak to kolo hezky začalo, tak rychle to zase skončilo. Hraju tady ale konečně i o víkendu a ta osmdesátka mi to nezkazí,“ nenechal se Kořínek otrávit.

Z trojlístku největších hvězd na Czech Masters je stále ve hře o turnajový titul Henrik Stenson. V sobotním kole sice vítěz The Open z roku 2016 zapsal na šesté jamce první bogey na celém turnaji, ale přidal i čtyři birdie a se skóre -11 dělí druhou pozici s dvojicí Američanů Johannesem Veermanem a Seanem Crockerem.

„Je těžké otočit dvě tři špatné sezóny během jediného týdne, ale  tím, čím jsem si jistý, je pokrok v mé hře,“ okomentoval sobotní kolo Stenson.

V čele turnaje je Fin Tapio Pulkkanen, který zahrál nejlepší kolo dne šest ran pod par a vede se skóre -13, o dvě rány před trojlístkem hráčů, v němž je právě i Stenson.

I Padraig Harrington se ve třetím kole nadechl k útoku na nejvyšší příčky. Vítěz tří majorů zahrál pět birdie, ale bohužel je orámoval třemi bogey – jedním v úvodu kola a především dvěma na závěrečných třech jamkách. V jednu chvíli už byl dokonce v top 10, ale nakonec spadl se skóre -5 na dělené 20. místo.

Nedělní kolo z důvodu hrozby bouřek startuje už v 7 hodin ráno a z obou odpališť jamek č. 1 a 10. Konec turnaje je naplánovaný na 14:00.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.