27
Srp

Czech Masters si zahrají také Lieser, Kořínek a Tintěra

Už čtrnáct českých hráčů má jistý start na letošním D+D REAL Czech Masters. Posledními třemi, kteří byli dopsáni na startovní listinu, jsou Lukáš Tintěra, Aleš Kořínek a Ondřej Lieser. Pro Liesera se bude jednat o první start na turnaji European Tour na Albatrossu.

Už dříve byli na startovce profíci Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Petrové Gál a Dědek junior, Daniel Suchan, Cyril Suk, Michal Pospíšil a amatéři David Siwy, Roman Kumpošt, Vojtěch Kostelka a Matyáš Zapletal.

Lieser si už European Tour v kariéře vyzkoušel dvakrát, bylo tomu v letech 2010 a 2011. To se ale ještě hrálo Czech Open na Čeladné. Na Czech Masters, které letos už počtvrté pořádá na Albatrossu promotérská společnost Relmost, se ukáže poprvé.

Dost možná nejtalentovanější golfista, který se kdy v Česku narodil, se v posledních letech zaměřil převážně na domácí scénu a podle vlastních slov nemá ambice hrát pravidelně golf na té nejvyšší evropské úrovni.

Jeho výsledkům to paradoxně prospělo.

A třeba ho další přičichnutí k tomu nejlepšímu evropskému golfu nalomí, aby přehodnotil své plány a cíle. Letos už odehrál oba turnaje Challenge Tour v Česku, ani jednou však neprošel cutem.

Tintěra s Kořínkem v této sezoně vyklízejí své pozice na evropské scéně. Oba startovali pouze na turnajích Relmostu pořádaných v Česku, na Kunětické Hoře ani na Zbraslavi ale cut nedali. Na Czech Masters si o víkendu v předešlých třech letech také nezahráli.

Čtvrtý ročník D+D REAL Czech Masters se bude hrát na Albatrossu od 31. srpna do 3. září a hlavními hvězdami jsou Martin Kaymer, Lee Westwood, John Daly, Darren Clarke, Thomas Pieters nebo Matthew Fitzpatrick.

Vstup zdarma mají golfisté registrovaní v ČGF, majitelé vozů Škoda, klienti Raiffeisenbank, majitelé GOPASSu nebo klienti Tipsportu, kteří ukáží tiket v mobilu nebo z pobočky se sázkou na turnaj vsazený alespoň za 50 Kč.