6
Srp

Další hvězda na Czech Masters: přijede vítěz Masters Willett

K už avizovaným hvězdám světového golfu na sedmém ročníku D+D REAL Czech Masters Henriku Stensonovi a Padraigu Harringtonovi přibyla další: na Albatrossu si zahraje vítěz Masters z roku 2016 a majitel sedmi titulů na European Tour Angličan Danny Willett.

Startovní pole letošního Czech Masters, které se odehraje 19. – 22. srpna 2021 tradičně na hřišti Albatross Golf Resortu, se pomalu, ale jistě uzavírá. Posledním hvězdným přírůstkem se stal tento týden Danny Willett.

Třiatřicetiletý Angličan se nejvýrazněji zapsal do golfového dění před pěti lety triumfem na Masters ve slavné Augustě National. Vedle toho ale vyhrál sedm turnajů evropské série. Tím zatím posledním byl BMW PGA Championship v anglickém Wentworthu před dvěma roky.

Pro Willetta to bude už třetí start na Czech Masters. Při prvním v roce 2014 obsadil dělené 13. místo, v roce 2018 se opět dostal do top 20, když obsadil dělenou 18. pozici.

Tři největší hvězdy letošního Czech Masters Harrington, Stenson a Willett tak dohromady vlastní pět titulů z majorů, 33 titulů z podniků European Tour a 13 turnajových vítězství na PGA Tour.

Ve startovní listině nechybí ani trojice vítězů předchozích ročníků Andrea Pavan, Haydn Porteous a Paul Peterson, naopak svůj start odřekl vítěz premiérového ročníku a obhájce loňského titulu Thomas Pieters.

Jistý start díky své kategorii karet na European Tour mají i dva čeští golfisté – Ondřej Lieser s kategorií 20 a Stanislav Matuš s kategorií 22. Další čeští hráči budou vedením turnaje oznámeni v příštích dnech.

Albatross může být také svědkem pokračování příběhu Marcela Siema, který má na kontě čtyři tituly na European Tour, ale ten poslední získal v roce 2014. Od té doby ale jeho hra uvadala, ale 44letý Němec se pomalu vrací. Díky vítězství na Challenge Tour se dostal na The Open, kde letos obsadil skvělé dělené patnácté místo.

Pokud chcete být špičkovým světovým golfistům ještě blíž, než diváci na Albatrossu, máte stále možnost. Využijte příležitost a staňte se dobrovolníkem na D+D REAL Czech Masters. Více informací zde.