27
Čvn

Další hvězdou golfového Czech Masters bude šampion The Open Francesco Molinari

Sportovní fanoušci se mají koncem srpna na Albatrossu skutečně na co těšit. Na D+D REAL Czech Masters, největší golfovou událost roku v České republice, totiž dorazí Ital Francesco Molinari. Šampion The Open z roku 2018 tak ve startovní listině doplní mimo jiné Luka Donalda, bývalou světovou jedničku a aktuálně kapitána evropského týmu pro Ryder Cup. Turnaj světové série DP World Tour se na hřišti Albatross Golf Resortu uskuteční od 24. do 27. srpna.

Rodák z Turína bude další z řady hvězdných golfistů, kteří se prestižního turnaje nedaleko Prahy zúčastní. V minulosti si na Albatrossu zahráli třeba Lee Westwood, Martin Kaymer, John Daly, Danny Willett, Ernie Els, Henrik Stenson nebo Pádraig Harrington. Už dvojnásobným šampionem turnaje je pak belgický ranař Thomas Pieters.

„Francesca vnímám jako ikonu světového golfu a zároveň jako jednu z jeho nejméně nápadných osobností. Přitom vyhrál velké turnaje a hrál klíčovou roli v Ryder Cupu, když s ním Evropa nikdy neprohrála. Má velký podíl na popularizaci golfu v Itálii a nám zapadá do filozofie turnaje, kdy chceme, aby k nám každý rok dorazil minimálně jeden hráč s mimořádnými úspěchy a silným příběhem. Francesco mezi ně patří,“ říká Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost, která turnaj pořádá.

Čtyřicetiletý Molinari vyhrál kromě The Open na PGA Tour další dva turnaje včetně akce Arnolda Palmera v Bay Hill. Na DP World Tour, dříve European Tour, slavil turnajové vítězství dohromady šestkrát, když triumfoval také na slavném BMW PGA Championship v anglickém Wentworthu. Na majorech skončil šestkrát v TOP 10 a hned třikrát vyhrál Ryder Cup.

„Jsem nadšený, že mohu oznámit, že budu hrát na letošním D+D REAL Czech Masters. Je to turnaj, na kterém jsem ve své kariéře ještě nehrál a už se nemůžu dočkat toho, že strávím nějaký čas v krásném městě, jakým Praha je. Od ostatních hráčů jsem slyšel, že je to skvělá akce na velmi dobrém hřišti v resortu Albatross. Už se nemohu dočkat, až budu na místě,“ vzkázal Molinari.

Kromě něho se mohou golfoví příznivci těšit také na Luka Donalda, vítěze pěti turnajů na PGA Tour a sedmi na DP World Tour. Chybět pak nebudou ani nejlepší čeští golfisté – jistou účast už nyní má Jiří Zuska, čerstvý profesionál a první Čech, který prošel cutem jak na PGA Tour, tak Korn Ferry Tour. Povedlo se mu to letos ještě jako amatérovi, a to v obou případech při jeho premiérových startech na prestižních zámořských okruzích.

Czech Masters ale letos nebude pouze o golfu. Pátek bude v turnajové vesničce patřit esportu, když si pro návštěvníky přichystá atraktivní program jedna z nejúspěšnějších českých gamingových organizací Dynamo Eclot. V sobotu odpoledne pak proběhne speciální golfovo-hokejová exhibice za účasti českých hokejových reprezentantů a večer přijde na řadu speciální koncert populární hudební skupiny Chinaski.

Turnajový týden začne jako již tradičně už v úterý tiskovou konferencí, na kterou naváže oblíbená Raiffeisenbank exhibice na Vltavě, kde se hvězdy turnaje pokusí trefit speciální green na vodě přímo uprostřed Prahy. Středa nabídne obvyklé turnaje Pro-Am, samotný turnaj pak odstartuje ve čtvrtek prvním kolem. Vítěze devátého ročníku D+D REAL Czech Masters poznáme v neděli 27. srpna odpoledne. Vstupenky kupujte zde.