18
Srp

Desátým Čechem na Czech Masters bude Cyril Suk

Už deset českých vlajek vlaje ve startovní listině D+D REAL Czech Masters, které se uskuteční na přelomu srpna a září na Albatrossu. Posledním domácím hráčem, který byl v pátek dopsán, je Cyril Suk.

Suk se tak zařadil po bok Filipa Mrůzka, Jana Cafourka, Petrů Gála a Dědka juniora, Daniela Suchana a dalších čtyř amatérů Davida Siwyho, Romana Kumpošta, Vojtěcha Kostelky a Matyáše Zapletala, kteří už měli start jistý. Další česká jména pak ještě nejspíše přibudou.

Suk se letos představil po skoro dvou letech českým fanouškům na Zbraslavi v rámci Prague Golf Challenge, kde se mu však nedařilo podle představ a na turnaji Challenge Tour neprošel cutem.

Hráč, který v posledních letech hrál hodně na Blízkém východě, v Asii, Jižní Africe nebo v Jižní Americe, poté na chvíli zakotvil v Česku a odehrál několik turnajů místních sérií. Naposledy se představil začátkem tohoto týdne v Sokolově, kde na akci Czech One Tour obsadil dělenou 18. příčku.

Na Czech Masters se Suk ukázal poprvé a naposledy v roce 2015, kdy však po kolech za 78 a 77 ran neprošel s celkovým skóre +11 cutem. To se mu nepodařilo ani při jeho osmi dosavadních startech na Challenge Tour.

Čtvrtý ročník D+D REAL Czech Masters se bude hrát na Albatrossu od 31. srpna do 3. září a hlavními hvězdami jsou Martin Kaymer, Lee Westwood, John Daly, Darren Clarke, Thomas Pieters nebo Matthew Fitzpatrick.

Vstup zdarma mají golfisté registrovaní v ČGF, majitelé vozů Škoda, klienti Raiffeisenbank, majitelé GOPASSu nebo klienti Tipsportu, kteří ukáží tiket v mobilu nebo z pobočky se sázkou na turnaj vsazený alespoň za 50 Kč.