17
Srp

Czech Masters bude hrát také amatérský šampion Zapletal

Devátým českým jménem pro letošní D+D REAL Czech Masters je amatér Matyáš Zapletal. Toho do turnaje European Tour pořádaného Relmostem nominovala Česká golfová federace.

Zapletal se tak zařadil po bok Filipa Mrůzka, Jana Cafourka, Petrů Gála a Dědka juniora, Daniela Suchana a dalších tří amatérů Davida Siwyho, Romana Kumpošta a Vojtěcha Kostelky, kteří už měli start jistý.

Určitě se přitom ještě nejedná o kompletní českou soupisku.

Sedmnáctiletý Zapletal si vysloužil nominaci ČGF svými skvělými výkony na letošních domácích šampionátech. K dřívějšímu vítězství na MM České republiky dorostenců přidal v minulém týdnu triumf také mezi muži.

Zároveň je také druhým nejvýše postaveným Čechem ve světovém golfovém amatérském žebříčku, když mu patří 350. pozice. Lépe je na tom pouze Šimon Zach (209.), ten už si ale na přelomu srpna a září bude plnit své povinnosti na zámořské univerzitě v Louisville.

Pro Zapletala se bude jednat o druhou letošní zkušenost s evropským profesionálním golfem té nejvyšší úrovně. Koncem května totiž startoval na D+D REAL Czech Challenge na Kunětické Hoře, kde se mu ovšem nedařilo tak, jako v minulém týdnu na domácím MM.

Tehdy skončil po kolech za 77 a 74 ran se skóre +7 na děleném 151. místě, daleko od cutu. Nyní dostane šanci ukázat své umění na Albatrossu, kde se bude hrát od 31. srpna do 3. září.

Vstup zdarma mají golfisté registrovaní v ČGF, majitelé vozů Škoda, klienti Raiffeisenbank, majitelé GOPASSu nebo klienti Tipsportu, kteří ukáží tiket v mobilu nebo z pobočky se sázkou na turnaj vsazený alespoň za 50 Kč.