8
Srp

Na Czech Masters dorazí 4 z 9 nejlepších hráčů letošní European Tour!

Startovní listina premiérového turnaje D+D REAL Czech Masters se uzavřela. Nejlépe postaveným hráčem na světovém žebříčku bude Francouz Victor Dubuisson. Aktuálně je 23. golfistou světa. Je to finalista letošní světové jamkovky. Loni na podzim vyhrál turnaj v Turecku a poté skončil třetí ve finálovém turnaji Race to Dubai. Na The Open skončil devátý a na PGA Championship sedmý.

Dále je mezi přihlášenými 24. hráč světa Thomas Björn z Dánska. Po McIlroyovi a Garciovi je třetím nejlepším hráčem European Tour v této sezóně.  Vyhrál Nedbank Golf Challenge, osmý skončil na Masters. Během kariéry posbíral 15 titulů.

Skot Stephen Gallacher letos vyhrál prestižní turnaj v Dubaji. Velšan Jamie Donaldson obsadil druhé místo na Cadillac Championship, byl pátý na Open de France a na BMW International Open. Joost Luiten, kterému patří 47. místo, je historicky nejúspěšnějším Holanďanem na European Tour. V minulé sezóně vyhrál dva turnaje.

Na Albatrossu bude hrát celkem 156 golfistů. Pět jmenovaných je mezi nejlepšími 50 golfisty světa. Nicolas Colsaerts a Paul Lawrie jsou úřadujícími vítězi Ryder Cupu, Björn a Dubuisson mají téměř jistou účast v letošním evropském výběru, o účast ještě zabojují na Albatrossu Gallacher a Donaldson.

Čtveřice účastníků (Björn, Donaldson, Gallacher a Dubuisson) je v první desítce Race to Dubai.

Přijede 7 vítězů turnajů European Tour z této sezóny. Kromě Björna s Gallacherem jsou to například Ross Fisher, David Horsey.

Zúčastní se také Skot Paul Lawrie, vítěz The Open z roku 1999.

V této elitní společnosti se představí 8 českých golfistů. Šest profesionálů a dva amatéři.

Hrát se bude o prize money 1 milion Euro, vítěz získá 166 660 Euro.

„Je to nejlépe obsazený turnaj ve srovnatelné finanční kategorii v této sezóně na European Tour,“ dodává Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost.

Doplnit seznam už může jen promotér. K dispozici má pět divokých karet. Čekat se bude na hráče, kteří nepostoupí v zámořské PGA Tour do Playoffs FedEx cupu a budou si chtít prodloužit sezónu v Evropě nebo i případně bojovat o předposlední body do rydercupového žebříčku.

Victor_Dubuisson

Victor Dubuisson

Thomas_Björn

Thomas Björn

Jamie_Donaldson

Jamie Donaldson

Stephen_Gallacher

Stephen Gallacher

BMW PGA Championship - Previews

Paul Lawrie