25
Čvc

Revoluce na European Tour, sociální sítě ožijí i na Czech Masters

Určitě vás to vždycky naštvalo. Chtěli jste si udělat na golfovém turnaji fotku svého oblíbeného hráče a hned k vám přispěchal některý z dobrovolníků a div vám mobil nevytrhl z ruky a nehodil do nejbližší vodní překážky. Tomu je ale nyní konec, alespoň na European Tour.

Na jednu stranu je jasné, že mají golfisté rádi co možná největší klid na svou hru. Ale pak jsou tady peníze, které si chtějí vydělávat. A k tomu potřebujete produkt, o kterém se mluví. A kde se v posledních letech nejvíce debatuje? Ano, na internetu a konkrétně sociálních sítích.

Tam se ale golf dostává stěží. Přísná pravidla dlouhá léta zakazovala divákům na hřišti během hry cokoliv fotit. A i když to samozřejmě v mnoha případech prošlo, dopad na sociálních sítích nebyl dostatečný. European Tour se tak rozhodla, že trochu povolí.

„Rozhodnutí European Tour vítáme. Jsme rádi, že i čeští fanoušci dostanou šanci pořídit si na našem turnaji památky na nejlepší hráče světa v podobě soukromých fotografií. Určitě to také pozvedne povědomí o našem turnaji, a to nejen na sociálních sítích,“ věří Petr Dědek, šéf promotérské společnosti Relmost, která pořádá D+D REAL Czech Masters.

A na jaké novinky na turnajích European Tour ohledně používání mobilních telefonů se tedy mohou fanoušci těšit?

  • Pořizování fotek pomocí mobilního telefonu bude povolené během celého turnajového týdne na všech místech hřiště.
  • Pořizování videí pomocí mobilního telefonu bude povolené během celého týdne, pouze však v prostorách, kde nebude probíhat hra, jako jsou tréninkové plochy, speciální mobilní zóny atp.
  • Telefonování bude povolené během celého týdne, pouze však v prostorách, kde nebude probíhat hra (viz pořizování videí).
  • Používání internetových dat, ať už pro psaní zpráv, vyřizování emailů, sociální sítě nebo jiné aplikace, bude povoleno kdykoliv, kdekoliv.

Vše ale bude mít samozřejmě své meze. Fanoušci i nadále budou muset mít své telefony v tichém režimu, aby hráče nerušili. Stejně tak budou muset uposlechnout jakékoliv výzvy, ať už přijde o organizátorů turnaje, dobrovolníků, nebo třeba i samotných hráčů.

Je otázkou, zda bude možné kontrolovat, jestli fanoušci pořizují fotky, nebo videa. S čím ale i nadále fanoušci neuspějí, to jsou klasické foťáky a kamery. Ty mohou během celého týdne využívat pouze akreditovaná média. Na hřištích pak vzniknou nově speciální zóny pro užívání mobilních telefonů bez omezení.

Novinka byla testována na letošním Irish Open a po úspěchu a ohlasu, který během turnaje zaznamenala, začne natrvalo platit od turnaje Made in Denmark. Ten se hraje týden před Czech Masters, které je na programu od 31. srpna do 3. září, a tak se mají fanoušci na Albatrossu na co těšit.

A hlavně si nesmí zapomenout pořádně nabít své telefony.