24
Srp

Victor Dubuisson bude největší hvězdou turnaje

Victor Dubuisson významně přispěl k loňskému vítězství Evropy v Ryder Cupu. K největším individuálním úspěchům 25letého Francouze patří titul na Turkish Airlines Open a finále světové jamkovky WGC, kde až na 23. jamce podlehl loni Jasonu Dayovi. Na začátku letošního roku figuroval ve světovém žebříčku na 17. pozici. Před dvěma týdny obsadil na PGA Championship, posledním majoru sezóny, 18. místo.

Vizitky dalších hvězd turnaje:

V nejsledovanějších flightech bude také vítěz Czech Open 2010 Peter Hanson. Švéd, který vyhrál na European Tour celkem šetkrát a k tomu má dva triumfy v Ryder Cupu. V roce 2012 měl na dosah výhru na Masters. Do posledního kola vstupoval jako lídr, nakonec obsadil třetí místo.

Angličan David Horsey v neděli vyhrál Made in Denmark. Silně obsazený turnaj v Dánsku byl jeho čtvrtým titulem na European Tour.

Dorazil Dán Thorbjorn Olesen. Dvojnásobný vítěz na European Tour, šestý z Masters před dvěma lety. Letos skončil druhý na premiérovém turnaji European Tour na Mauriciu.

Další ze seveřanů Švéd Niclas Fasth patří mezi legendy světového golfu. Vítěz šesti turnajů je od roku 1994 s výjimkou jedné sezóny členem European Tour a bude až do konce své kariéry, protože vydělal už přes 10 milionů Euro a to je hranice doživotní karty. Největší podíl na této částce má druhé místo z The Open v roce 2001, kde prohrál jen s Davidem Duvalem. Inkasoval tehdy skoro 600 tisíc Euro. To mu pomohlo k nominaci do Ryder Cupu, který vyhrál.

Francouz Grégory Bourdy je majitel čtyř trofejí. Letos má 4 umístění v TOP 10. Nejlépe měl rozjetý domácí turnaj – Open de France, kde vstupoval do posledního dne jako lídr. Nakonec obsadil šesté místo.

Angličan James Morrison hrál od dětství kriket a golf, v 16 letech se rozhodl pro golf. Ve své první sezóně na European Tour vyhrál v roce 2010 turnaj na Madeiře, o tři týdny později prohrál ve Španělsku v playoff s Alvárem Quirosem. Letos už mu vítězství na Open de Espaňa neuniklo. O čtyři rány nechal za sebou Jiméneze a Francesca Molinariho. K tomu přidal druhé místo na Open de France.

Jihoafričan Darren Fichardt získal svůj první profesionální titul v roce 1997 na jihoafrické Sunshine Tour. Do současnosti má na této tour 13 vítězství. V rámci European Tour je nejcennějším triumfem Qatar Masters v roce 2003. Letos zahrál nejlépe Open de Espaňa, skončil devátý. Přesto jeden velmi zajímavý titul získal. V lednu vyhrál dvoudenní exhibici v Abú Dhabí, kde se hrálo o půl milionu dolarů.

AUGUSTA, GA - APRIL 07:  Peter Hanson of Sweden smiles after finishing the third round of the 2012 Masters Tournament at Augusta National Golf Club on April 7, 2012 in Augusta, Georgia.  (Photo by Jamie Squire/Getty Images)

Peter Hanson

ARDMORE, PA - JUNE 14:  Thorbjorn Olesen of Denmark hits his tee shot on the 18th hole during a continuation of Round One of the 113th U.S. Open at Merion Golf Club on June 14, 2013 in Ardmore, Pennsylvania.  (Photo by Drew Hallowell/Getty Images)

Thorbjorn Olesen

David Horsey

David Horsey

DELHI, INDIA - MARCH 14:  Niclas Fasth of Sweden in action during day one of the Avantha Masters at Jaypee Greens Golf Club on March 14, 2013 in Delhi, India.  (Photo by Julian Finney/Getty Images)

Niclas Fasth

Bourdy

Grégory Bourdy

James Morrison_big

James Morrison

JOHANNESBURG, SOUTH AFRICA - NOVEMBER 21: Darren Fichardt during day 1 of the South African Open Championship at Glendower Golf Club on November 21, 2013 in Johannesburg, South Africa. EDITOR'S NOTE: For free editorial use. Not available for sale. No commercial usage. (Photo by Luke Walker/Sunshine Tour/Gallo Images)

Darren Fichardt