16
Srp

Daly si užívá benevolence, Donaldson návratu na Albatross

Už ve čtvrtek začíná na Albatrossu třetí ročník turnaje D+D REAL Czech Masters. Jeho hlavní hvězdy jsou již v Praze a testují nově upravené hřiště. V úterý se pak ukázaly v hotelu InterContinental na předturnajové tiskové konferenci.

John Daly dorazil do restaurace Zlatá Praha v tradčních pestrobarevných kraťasech. Co na tom, že se tisková konference konala v noblesním hotelu v Pražížské ulici. A výrazné modely chystá i na samotnou hru.

“Těším se, co mi moji módní návrháři připravili. Budeme tu mít módní stan, kde budeme věci předvádět. Bude to zábavné,” těší Dalyho.

Právě oblečení je jednou z věcí, kterou na European Tour kvituje. Zatímco v zámoří musí dodržovat přísný golfový dress code po celý turnajový týden, evropská soutěž je benevolentnější.

“V pondělí a v úterý během tréninkových kol na hřištích nejsou diváci. Nevidím důvod, proč by se stejně jako v Evropě nemohlo hrát v kraťasech. Další dobrá věc je, že pokud rozhodčí řeší nějaký problém, je umožněno dalším hráčům, aby odehráli své rány,” pravil Daly.

Naopak Angličan Lee Westwood, další z tváří českého podniku, by European Tour doporučoval změny. Už několikrát v minulosti tvrdil, že by na některých turnajích mohla vyzkoušet inovace.

“Při hře na 72 jamek to může být pro diváky moc dlouhé. Pro ně jsou vzrušující jamkovky nebo něco ve stylu Ryder Cupu. Ale to riskujete, že vám ta nejpřitažlivější jména vypadnou první den a turnaj ztratí na atraktivnosti. Ale golf určitě oživit potřebuje,” tvrdil v Praze.

Tento týden ale ještě určitě bude hrát klasickou hru na rány. Jeho cílem pak je se přiblížit nominaci do Ryder Cupu. Tu si vítězstvím v prvním ročníku Czech Masters zajistil Jamie Donaldson. “Považuji to za jednu z nejdůležitějších součástí mé kariéry,” hodnotí Velšan.

Šampion z roku 2014 chce při návratu na Albatross vrací na povedený výkon navázat.

Uspět ostatně touží i početné české pole. Ve hře bude 11 hráčů. Sedmičku profesionálů doplní čtyři amatéři a rozhodně nejsou bez šance do víkendových kol skutečně projít.

“Filip Mrůzek s Honzou Cafourkem prochází cuty na Challenge Tour. Posledním nominovaným byl junior Zuska, který má dobrou formu. Tu si z Ameriky přivezl i junior Zach. Věřím, že dvě české vlajky bychom mohli ve víkendových kolech vidět,” doufá šéf promotérské společnosti Relmost, která turnaj pořádá, Petr Dědek.

ADA_7311 ADA_7348 ADA_7350 ADA_7359 ADA_7363 ADA_7374