27
Bře

Ernie Els bude největší hvězdou D+D REAL Czech Masters

Šestý ročník D+D REAL Czech Masters se uskuteční od 15. do 18. srpna v Albatross Golf Resortu. Na odměnách si hráči rozdělí 1 milion Euro. Hlavní tváří turnaje bude Ernie Els. Slavný Jihoafričan vyhrál dvakrát The Open a dvakrát US Open. Na svém kontě má 71 turnajových titulů ze světových sérií, z toho 19 na PGA Tour a 28 na European Tour.

„Jsem moc rád, že si letos zahraji v České republice. Byl jsem v Česku jen jednou před několika lety. Chtěl bych pozvat diváky na Albatross. Uvidíte světový golf, doufám, že hodně birdie. Děkuji za pozvání, setkáme se na Czech Masters,“ prohlásil Els ve video zdravici během tiskové konference v hotelu Vienna House Andel’s Prague. Els je bývalou světovou jedničkou a jen na turnajových odměnách vydělal za svou kariéru přes 2 miliardy korun.

„Na účasti Ernieho Else jsme pracovali několik let. Posouvá hranici kvality našeho turnaje. Je to nejúspěšnější golfista, jaký kdy startoval na Czech Masters. Už nezbývá moc ikon současného světového golfu, které bychom do Česka mohli ještě přilákat. V srpnu čeká diváky výjimečný golfový zážitek,“ řekl Petr Dědek, majitel promotérské společnosti Relmost.

V golfovém světě se Elsovi přezdívá „Big Easy“. Kromě samotné hry je velmi aktivní také jako designér hřišť. Navrhoval nebo byl zodpovědný za rekonstrukci desítek hřišť, která nesou jeho jméno. Je pěstitelem a výrobcem vína. Založil nadaci, která pomáhá dětem s autismem.

Dalšími tvářemi turnaje budou Padraig Harrington, trojnásobný major vítěz a aktuální kapitán evropského rydercupového týmu. Harrington loni bojoval na Albatrossu o vítězství, skončil druhý.

Lee Westwood přijede na turnaj počtvrté za sebou. Vítěz 43 turnajů na světových sériích rozšířil svou sbírku triumfů loni na podzim na turnaji Rolex Series v Jihoafrické republice.

Mezi potvrzenými hvězdami bude také Dán Thomas Bjorn, který vedl Evropu při zářijovém vítězství v Ryder Cupu v Paříži.

„Potkali jsme se s Alexem Čejkou, českým rodákem reprezentujícím Německo, který je dlouhá léta hráčem PGA Tour. Pozvali jsme ho na Albatross a rádi bychom se dohodli na první účasti,“ dodává Dědek.

Do turnaje opět zasáhne minimálně 10 českých golfistů včetně dvou amatérů. Jednoho z nich nominuje Česká golfová federace. Nejúspěšnějším Čechem na D+D REAL Czech Masters je Filip Mrůzek, který dvakrát prošel cutem. Na druhou stranu to bylo naposledy v roce 2016, co jsme měli českého hráče na hřišti také o víkendu.

„Šňůra našich turnajů spojených s European Tour se neustále prodlužuje. Potvrzujeme svou stabilitu v rámci European Tour. V současnosti jsme největší promotérská společnost turnajů pro European a Challenge Tour v Evropě. Žádná jiná společnost není 100%  promotérem jednoho turnaje na European Tour a tří na Challenge Tour.

Počet challengí jsme rozšířili na tři turnaje. Udělali jsme změny v termínech i místech. Už od 9. do 12. května se bude konat třetí ročník Prague Golf Challenge, od 23. do 26. května se uskuteční osmý ročník D+D REAL Czech Challenge a to poprvé v Brně na Kaskádě, kam jsme se přesunuli z Kunětické Hory a od 4. do 7. července pořádáme Slovakia Challenge na Penati, kde po dvouleté přestávce navážeme čtvrtým ročníkem. Odměny na challengích jsme zvýšili a zaokrouhlili na 200 tisíc Euro pro každý turnaj,“ uvedl Petr Dědek.

Stabilní je skupina finančních partnerů, kteří nově do turnajů vstupují nebo jsou jejich součástí dlouhodobě.

„Již počtvrté máme tu čest být generálním partnerem nejvýznamnější golfové události roku D+D REAL Czech Masters. Po celou dobu partnerství s velkým potěšením sledujeme, jak prestiž turnaje rok od roku stoupá, stejně jako zájem médií i počet návštěvníků. Jsme velice rádi, že jsme naši spolupráci prodloužili až do roku 2023 a že i díky nám a naší podpoře mohou příznivci tohoto úžasného sportu vidět v České republice světové golfové hvězdy a zažívat výjimečnou atmosféru prestižního golfového turnaje,“ říká Hana Kovářová, ředitelka marketingu Raiffeisenbank.

Partnerem turnaje bude opět také Česká golfová federace.

“Musím smeknout před pořadateli z Relmostu a především před Petrem Dědkem, protože nejen, že drží již velmi slušnou tradici tohoto turnaje, ale on ten turnaj posouvá každým rokem dále a dále svojí kvalitou pořadatelskou a hlavně kvalitou startovního pole. Každoročně sem přijíždějí další hráči, které jsme měli možnost sledovat pouze v televizi a můžeme na vlastní oči pozorovat, jak náročný, ale také krásný špičkový golf je. Mám velkou radost, že můžeme s panem Dědkem spolupracovat a prezentovat naše akce a projekty jako je Se školou na golf nebo Bav se golfem nejen golfistům, kteří turnaj navštěvují, ale hlavně divákům na hřišti a v televizi, kteří ještě pořád pochybují, zda s golfem začít. Mohou sledovat zajímavé akademie, exhibice v centru Prahy a spolu s Pražany a turisty se přesvědčit, že jsme již rozvinutá golfová země, do které se těší i nejlepší světoví golfisté,” uvedl Zdeněk Kodejš, prezident České golfové federace.

Na rozdíl od minulých let neproběhly na hřišti žádné změny. Letos bude hlavní novinkou golfová akademie Albatross Academy.

“Soustředili jsme se na to, aby po loňské složité sezóně se dalo hřiště do pořádku, což se myslím, na 100% podařilo. Grýny jezdí už nyní přes devět stop, pozadu v kvalitě nezaostávají ani ferveje. Vůbec to však neznamená, že bychom přes zimu zaháleli. Po loňském suchu jsme se rozhodli významným způsobem zvýšit kapacitu retenčního jezera. Práce stále probíhají a měly by být ukončeny v horizontu měsíce. S tím je spojena i modernizace závlahového systému, který nám umožní lépe a rychleji zavlažovat hřiště.

Nezapomněli jsme samozřejmě ani na hráče. Mottem této zimy byla golfová akademie. Albatross Academy se nyní může pyšnit nejlepším tréninkovým zázemím, plocha pro krátkou hru se rozrostla o další dva grýny a nabízí celou škálu ran, které zde mohou hráči trénovat. Travní koberec na grýny byl dovezen ze Španělska a věříme, že nová plocha bude plně k dispozici již na konci dubna,” popisuje Stanislav Lisner, generální manažer Albatross Golf Resortu.

Na Czech Masters bude opět vstup pro všechny registrované golfisty zdarma, navíc zdarma projde každý držitel jakékoli platební karty Raiffeisenbank, majitel vozu Škoda po předložení klíče od auta, každý divák s tiketem Tipsportu vsazeným na turnaj v hodnotě minimálně 50 Kč, pro držitele zaměstnanecké karty Plzeňského Prazdroje a také držitelé karty Nespresso. Zdarma je vstup pro děti do 15 let, seniory a ZTP. Celkem 19 hodin přímých přenosů odvysílá stanice Golf Channel.

V turnajové vesničce znovu proběhne puttovací soutěž s Raiffeisenbank o 100 tisíc korun, pokračuje merchandisingová spolupráce se značkou Under Armour, která nabídne kolekci Czech Masters v merchandisingovém obchodu Brudra. Pro děti bude připravený dětský zábavní park od čtvrtka do neděle.

Celý turnajový týden odstartuje Raiffeisenbank exhibice na Vltavě. Osm hvězd turnaje bude trefovat z lodě na Vltavě ponton s jamkou. Diváci mohou sledovat průběh z nábřeží u Mánesova mostu 13. srpna po 15. hodině.

Novinkou bude akce spojená s Ernie Elsem, který se sejde ve středu 14. srpna dopoledne v hotelu Mandarin s hosty a přáteli nadačního fondu AutTalk a podělí se s nimi o své zkušenosti v oblasti pomoci rodinám s autistickými dětmi.