26
Srp

Harrington finiš nezvládl. Czech Masters ovládl Ital Pavan

Dlouho to vypadalo, že Pádraiga Harringtona v neděli nic nezastaví v cestě za vítězstvím v pátém ročníku Czech Masters. Ještě po 13. jamce finálového kola vedl nad Andreou Pavanem o dvě rány. Pak ale pokazil několik ran, zatímco Ital předvedl mocný finiš a poprvé na European Tour zvítězil.

Pavan dosáhl na Czech Masters rekordního skóre, zapsal -22, když o dvě rány překonal skóre Thomase Pieterse z roku 2015. Po děleném šestém místě z minulého týdne ze Švédska, si z Prahy kromě poháru odveze i šek pro vítěze na 166 660 eur (cca 4,3 mil. korun).

Na Albatrossu byla v neděli k vidění úžasná finálové bitva, v níž hráli hlavní roli trojnásobný major šampion Pádraig Harrington a Andrea Pavan, který se dosud v kariéře mohl pochlubit „jen“ čtyřmi vítězstvími na Challenge Tour.

Ital ale v souboji s mnohem slavnějším soupeřem předvedl drtivý závěr, na druhé devítce zahrál pět birdie a zaslouženě vyhrál. O důvod ke štěstí navíc, když v polovině příštího týdne očekává narození svého druhého potomka.

„Zatím si neuvědomuji, čeho jsem právě dosáhl. Věděl jsem, že to dneska bude těžké. Pádraig je tak zkušený a skvělý hráč, hrál tady krásně. Rozhodl můj ohromný putt na šestnáctce,“ zmínil Pavan zřejmě rozhodující moment finále, kdy skóroval z foregreenu.

Na sedmnáctce pak přidal další birdie, zatímco Harrington svůj birdie pokus minul jen o několik centimetrů. Se dvěma ranami náskoku pro Itala pak oba hráči přišli na 18. green.

Harringtonovi nebylo přáno, protože i tady se mu míček svezl jen po hraně jamky. Pavan tak mohl být hned po svém posledním puttu osprchován šampaňským.

„Tento týden se zdálo, že mi všechno funguje. Můj driver, se kterým bojuji už léta, moje puttování. To bylo první tři dny neuvěřitelné. Dnes už tolik ne, ale dal jsem ty důležité putty, především ten na šestnáctce,“ohlížel se Pavan za svým výkonem.

Ačkoliv jeho italský soupeř předvedl drtivý finiš, Harrington mu k triumfu pomohl i svými chybami. Oba vstupovali do 4. kola se skóre -17. Ir zahrál hned na jedničce birdie, zatímco Pavan na dvojce bogey. Po první devítce parádně hrající Harrington vedl už o tři rány a vypadalo to, že na Albatrossu zvítězí jedna z největších hvězd turnaje.

Tomu se ale Pavan vzepřel, na druhé devítce pětkrát skóroval, zatímco Harrington se dostával do problémů a několikrát zachraňoval pary. Na patnáctce se mu to nepovedlo, a když Ital na následujících dvou jamkách zahrál birdie, rozhodl tím Czech Masters pro sebe.

Samostatné třetí místo vybojoval se skóre -17 Malajec Gavin Green. O rydercupovou nominaci bojující Thomas Pieters a Eddie Pepperell skončili svorně dělení devátí. Předloňský vítěz Masters Danny Willett dokončil Czech Masters po solidním výkonu v TOP 20.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.