28
Srp

Patnáctý Čech pro Czech Masters je šampion z Berouna Nič

Jen den po životním vítězství na WGM Beroun Czech Open, za které vyinkasoval 200 000 korun, má Petr Nič další důvod k oslavě. Jako náhradník totiž v pondělí dostal pozvánku na D+D REAL Czech Masters, na kterém má tak nyní jistý start už patnáct českých hráčů.

V neděli večer se do startovní listiny dostali Ondřej Lieser, Lukáš Tintěra a Aleš Kořínek. Již dříve pak měli start jistý Filip Mrůzek, Jan Cafourek, Petrové Gál a Dědek junior, Daniel Suchan, Cyril Suk, Michal Pospíšil a amatéři David Siwy, Roman Kumpošt, Vojtěch Kostelka a Matyáš Zapletal.

Nič si na svůj třetí start na European Tour v kariéře musel počkat dlouhých osm let. Své oba předešlé zářezy si připsal v roce 2009, kdy startoval nejen na Čeladné na Moravia Silesia Open, ale také v Rakousku na Austrian Golf Open. Ani v jednom případě ale na cut nedosáhl.

Do třetice všeho dobrého to bude moci zkusit v tomto týdnu na Albatrossu, kde mu uvolnilo místo v pondělí se odhlásivší Španěl Eduardo de la Riva. A formu podle všeho má, vždyť v neděli vyhrál berounské Czech Open s rekordním skóre -18, o dvě rány před Mrůzkem.

„Je to moje největší vítězství. Nejlepší skóre, jaké jsem kdy zahrál, všechna čtyři kola pod sedmdesát. Životní vítězství. Peníze půjdou do golfu. A částečně se musím vyrovnat s rodiči, kteří se o mě dva roky starali,“ řekl Nič mimo jiné po svém triumfu v Berouně.

Letos už si Petr Nič, který si v minulosti musel odpykat dvouletý zákaz sportovní činnosti za to, že odmítl podstoupit dopingovou kontrolu, jednou k vrcholnému evropskému golfu přičichnul. Na Zbraslavi v rámci Prague Golf Challenge ale stejně jako všichni ostatní Češi cutem neprošel.

Celkem má na svém kontě osm startů na druhé evropské lize, cutem však prošel jedinkrát, a to při své premiéře na Challenge Tour v roce 2008. Na DHL Wroclaw Open obsadil dělenou 59. příčku. Kdyby se mu to samé povedlo i na Albatrossu, znamenalo by to jediné – zahrál by si i o víkendu.

Čtvrtý ročník D+D REAL Czech Masters se bude hrát na Albatrossu od 31. srpna do 3. září a hlavními hvězdami jsou Martin Kaymer, Lee Westwood, John Daly, Darren Clarke, Thomas Pieters nebo Matthew Fitzpatrick.

Vstup zdarma mají golfisté registrovaní v ČGF, majitelé vozů Škoda, klienti Raiffeisenbank, majitelé GOPASSu nebo klienti Tipsportu, kteří ukáží tiket v mobilu nebo z pobočky se sázkou na turnaj vsazený alespoň za 50 Kč.